pravila 5 Першим і основним кроком до підвищення впевненості в собі я вважаю здатність поставити себе на І місце у житті. 

     Коли я починаю про це говорити іншим, то дуже часто стикаюсь зі страхом, що якщо поставиш себе на І місце у житті - станеш егоїстом і забудеш про інших. Насправжі це міф. 

     Давайте розберемось в цих поняттях і уявленнях. 

     Спочатку подбати про себе - не означає і не дорівнює -  забути і перестати дбати про близьких. Не означає, що ви більше ніколи не поступитесь своїми потребами. Не так. Це означає - робити свідомий вибір і розуміти чим ви керуєтесь, роблячи його.

     Наведу приклад. Чи знаєте ви, що при ревній загрозі на борту літака, стюардеси дають вказівки одягнути маски з киснем в першу чергу на себе, а потім на дітей і старших людей? Чому так? Тому що лише виживши мама зможе допомогти дитині. Мама, котра одягнула маску спочатку дитині, а сама за цей час відключилась - уже нічим дитині не допоможе. Тому в правилі - потурбуватись в першу чергу про себе є чітка логіка.

 

    Якщо у вас є близькі люди, кохані, діти, то я більш, ніж впевнена, що ви бажаєте їм всього найкращого і вкладаєте в них максимум любові і турботи. Проте, якщо ви віддаватимете всіх себе їм, забуваючи турбуватись про себе, то який досвід ви їм передасте? Ви покажете їм як бути нещасною, запаханою особистістю, яка ніколи не має на себе часу і жертвує собою заради близьких. Той, хто не вміє літати, не може навчити літати іншого. Поставите себе на 1-ше місце з'являться сили і ресурс подбати про близьких і оточуючих. Адже лише людина, яка вміє дбати про себе і бути щасливою, може навчити цьому інших. 

     Що я хочу сказати? Якщо ви хочете бути хорошою мамою і добре дбати про дітей - вмійте спочатку подбати про себе, покажіть приклад як дбати про себе і свої потреби. 

     Хочете допомогти рідним чи всьому світу - поставте себе на І місце, допоможіть і реалізуйте насамперед себе. Так ви покажете приклад як можна і варто себе реалізовувати, плюс -  у вас з'являтьси сили для допомоги іншим. 

     P.S. Само собою, що якщо у вас маленькі дітки, то більшість вашого часі та енергії, а то і вся - віддається дітям. В такі періоди життя буває дуже складно, а іноді неможливо знайти час і сили на себе. І це природно. Проте, якщо у вас дітки пішли в школу, а на себе і дальше абсолютно ніколи немає ні часу, ні бажання, якщо ви не знаєте, чого ви хочете, вас мало що радує, енергії в тілі немає, віри в себе немає, то варто задуматись над ситуацією. Згідні?
    

    Відгукуються вам мої думки?

З повагою і любов'ю,
психолог, психотерапевт 
Ольга Барабаш-Дурач

 

 

плеєр
"Чи варто звертатись до психотерапевта?"
Про це розповіла Ольга Барабаш-Дурач в ефірі радіо "Карпати".
 • Я прийшла до Олі в період дуже глибокої кризи в моєму житті. За 1 місяць я втратила чоловіка і батька. Життя загубило будь - який зміст. Я була спустошена, мені було боляче жити, боляче ходити по землі...

  Мар'яна Приймак

  Переглянути усі відгуки

 • Я проходила в Ольги Барабаш особисту терапію, а також відвідала тренінг "Цінність самопідтримки: поповни внутрішні ресурси". Загалом хочу сказати, що Ольга не лише спеціаліст високого класу...

  Ірина Тищенко

  Переглянути усі відгуки

 • Для меня Ольга высококлассный профессионал, который действительно нашел свое призвание и миссию, а значит добавляет во всем мире счастья и гармонии. Ольга все время развивается, усовершенствуеться...

  Оксана Бажанова

  Переглянути усі відгуки

 • Я прожив 5 чудових годин-зустрічей у якості клієнта Ольги Барабаш завдяки тому, що навчався в арт-проекті Людмили Підлипної. Для мене, як професіонала, але і клієнта, було важливо і приємно відчувати...

  Олег Гуковський

  Переглянути усі відгуки

 • Дуже дякую Оля за допомогу у відкритті Салону. Проблеми є у кожної людини, колективу та підприємства. Завдяки тобі, Оля, у моєму підприємстві їх значно менше ніж могло бути без твоєї допомоги...

  Анатолій Гуменяк

  Переглянути усі відгуки

 • Проходила курс психотерапії, який тривав приблизно 8 місяців. Дуже завдоволена результатами. Я подолала дуже багато внутріщніх конфліктів. В мені оселились спокій, мир, здоров'я, сили до життя..

  Ліля

  Переглянути усі відгуки

 • Я щиро дякую Олі за розуміння, підтримку та допомогу у вирішуванні важливої та складної для мене проблеми.Завдяки Олі я відкрила очі на дуже багато речей яких раніше просто не помічала...

  Тимків Діана

  Переглянути усі відгуки

Facebook Чат

Підпишись на розсилку

Підпишись та безкоштовно отримай 3 швидких способи відновлення сил
Пакет Супровід
Вартість 1600 грн
Пакет Самостійно
Вартість 900 грн
Пакет Голд
Вартість 3100 грн