thumbnail151 4ddb92e7a7Сьогодні поговоримо про те, як переживають кризу чоловіки і жінки. Насправді різниця є суттєвою. Тож, сподіваємося, що ці знання допоможуть читачам поліпшити взаєморозуміння та стосунки у подружжі.

Чоловік переживає кризу наодинці, мовчки, переважно замикаючись у собі і обдумуючи, як йому бути далі. Він, немов, ховається у свою печеру для того, щоби «зализати рани» і знайти способи виходу зі складної ситуації. Умовно його позицію можна озвучити так: «Я – сам». Відтак, переживаючи кризові моменти, чоловік, передусім, потребує від жінки віри в нього, в його здатність вирішити питання. Віра і довіра – ось найкраща підтримка, яку може надати йому дружина.

Натомість жінка легше переживає кризу не наодинці, а коли має можливість поділитися своєю проблемою і відчути, що про неї турбуються. Чого в скрутну мить чекає жінка від чоловіка? Його присутності, розуміння, підтримки і турботи.

Цікаво, що й чоловіки, й жінки зазвичай припускаються тієї ж помилки. Вони думають, що особа протилежної статі переживає кризу так само, як і вони, тому й дають один одному те, чого потребують самі. Як мислить чоловік, коли його дружина у стресі? Він думає: «Залишу її наодинці. Нехай заспокоїться. Потім поговоримо». Це є помилкою. З погляду жінки, чоловік «кидає» її у найважчий момент, коли вона особливо потребує його тепла.

Подібно поводяться й жінки. Коли дружина зауважує, що її чоловік переживає кризу, то починає опікати його, даючи максимум турботи. Вона «біжить за ним у печеру», намагається допомогти йому і якомога швидше витягти звідти. Чоловіка це лише дратує. Таку турботу він розцінює як невіру в нього, невіру в його здатність впоратися з ситуацією. А відтак він втрачає впевненість у собі, тобто йому стає гірше.

Поговоримо чи помовчимо?

thumbnail151 x b6b1c1bbЧоловік розповідає іншим про свої проблеми тоді, коли потребує якоїсь поради чи допомоги. Розповідає коротко, логічно і по суті. В стилі: прийшов, побачив, переміг. Жінка ж під час такої розмови промовляє ледь не втричі більше слів від чоловіка, адже має потребу виговоритися. Чим більше вона говорить, чим більшу кількість деталей згадує, тим легше їй.

Натомість чоловіка такі розмови часто неабияк напружують. Чому? По-перше, він сприймає розповідь дружини, як заклик вирішити її проблеми. А по-друге, чоловік може потрактувати слова дружини, як звинувачення, бо почувається відповідальним за її щастя. Якщо ж вона нещасна і жаліється йому – значить він винний.

Нерідко буває, що коли дружина ділиться з чоловіком неприємними подіями та своїми переживаннями з цього приводу, він неодноразово перебиває її, намагаючись дати конкретні поради про те, що слід зробити. Відтак, жінка злиться через те, що її постійно перебивають, а чоловік – через те, що на нього «перекидають» всі проблеми. Наприклад, дружина жаліється чоловікові, що її співробітниця прийшла на роботу в такій самій сукні, як у неї. Вона бурхливо передає всі емоції, які відчуває з цього приводу. Класична чоловіча реакція на обурення жінки: «Просто більше не вдягай цю сукню». Все. Він знайшов рішення. Питання для нього закрите і він задоволений собою. Жінка ж на таку відповідь може образитись, оскільки вона ще не встигла виговоритись і випустити пару. Ображає її і те, що чоловік не зрозумів її стану і почуттів.

Важливо знати, що чоловіки й жінки обдумують проблему та приймають рішення також по-різному. Чоловік розмірковує над проблемою мовчки і озвучує лише готове рішення. Він може довго думати, але якщо вже щось вирішив, то його рішення завжди є остаточним і незмінним. Жінка ж думає вголос. Дуже часто вона формує думку саме тоді, коли проговорює те, що її турбує. На відміну від чоловіка жінці притаманно сумніватися в своєму рішенні. Адже розмірковуючи про якусь проблему, вона зважає не лише на факти, а й переживає цілий спектр емоцій з приводу теми, яку обдумує. Тому дружина, зазвичай, тривожно реагує на мовчанку чоловіка й намагається випитати, що він думає з приводу її проблеми. Одна жінка, що якось звернулася до мене по психологічну консультацію, ніяк не могла зрозуміти, чому чоловік завжди мовчить після того, як вона розповіла йому щось важливе. Виявилося, що він просто обдумував те, що почув від дружини.

thumbnail151 5099 1

Рекомендації для чоловіків:

 1. Дорогі чоловіки, якщо ваша дружина переживає з якогось приводу, не варто залишати її наодинці з цими переживаннями. Будьте поруч, щоби вона відчувала, що про неї турбуються і почувалася в безпеці. У моїй пам’яті особливо закарбувалися ті моменти, коли я могла просто виплакатися на чоловічому плечі. Досвід переживання такої чоловічої підтримки для мене є одним із найцінніших і найбільш підтримуючих у житті.
 2. Спокійно дайте дружині можливість виговоритись і випустити пару. Це її життєва потреба. Так вона відновлюється.
 3. Прямо запитуйте дружину: «Як тебе підтримати? Що зараз для тебе зробити? Як про тебе потурбуватися?»

Рекомендації для жінок:

 1. Дорогі жінки, коли чоловік в кризі, дайте йому спокій. Чоловік насамперед потребує не допомоги, а вашої віри в те, що він впорається. Кажіть йому: «Я вірю в тебе. Я впевнена, що тобі все під силу».
 2. Прямо запитуйте чоловіка: «Як тебе підтримати? Що зараз для тебе зробити? Хочеш залишитися наодинці? Чого ти від мене зараз потребуєш?»
 3. Чітко скажіть своєму чоловікові, якої саме підтримки ви очікуєте від нього. Дайте йому конкретну інструкцію стосовно того, як ви хочете, щоби він вас слухав: «Вислухай мене, кивай головою і кажи «угу», не перебиваючи. В кінці скажи, що ти мене розумієш, підтримуєш і що я в тебе молодчина…»

З повагою і любов'ю,
Ольга Барабаш

плеєр
"Чи варто звертатись до психотерапевта?"
Про це розповіла Ольга Барабаш-Дурач в ефірі радіо "Карпати".
 • Я прийшла до Олі в період дуже глибокої кризи в моєму житті. За 1 місяць я втратила чоловіка і батька. Життя загубило будь - який зміст. Я була спустошена, мені було боляче жити, боляче ходити по землі...

  Мар'яна Приймак

  Переглянути усі відгуки

 • Я проходила в Ольги Барабаш особисту терапію, а також відвідала тренінг "Цінність самопідтримки: поповни внутрішні ресурси". Загалом хочу сказати, що Ольга не лише спеціаліст високого класу...

  Ірина Тищенко

  Переглянути усі відгуки

 • Для меня Ольга высококлассный профессионал, который действительно нашел свое призвание и миссию, а значит добавляет во всем мире счастья и гармонии. Ольга все время развивается, усовершенствуеться...

  Оксана Бажанова

  Переглянути усі відгуки

 • Я прожив 5 чудових годин-зустрічей у якості клієнта Ольги Барабаш завдяки тому, що навчався в арт-проекті Людмили Підлипної. Для мене, як професіонала, але і клієнта, було важливо і приємно відчувати...

  Олег Гуковський

  Переглянути усі відгуки

 • Дуже дякую Оля за допомогу у відкритті Салону. Проблеми є у кожної людини, колективу та підприємства. Завдяки тобі, Оля, у моєму підприємстві їх значно менше ніж могло бути без твоєї допомоги...

  Анатолій Гуменяк

  Переглянути усі відгуки

 • Проходила курс психотерапії, який тривав приблизно 8 місяців. Дуже завдоволена результатами. Я подолала дуже багато внутріщніх конфліктів. В мені оселились спокій, мир, здоров'я, сили до життя..

  Ліля

  Переглянути усі відгуки

 • Я щиро дякую Олі за розуміння, підтримку та допомогу у вирішуванні важливої та складної для мене проблеми.Завдяки Олі я відкрила очі на дуже багато речей яких раніше просто не помічала...

  Тимків Діана

  Переглянути усі відгуки

Facebook Чат

Підпишись на розсилку

Підпишись та безкоштовно отримай 3 швидких способи відновлення сил
Пакет Супровід
Вартість 1600 грн
Пакет Самостійно
Вартість 900 грн
Пакет Голд
Вартість 3100 грн